Всеукраїнський велопробіг за участю незрячих людей «Бачу! Можу! Допоможу!»

Всеукраїнський велопробіг за участю незрячих людей «Бачу! Можу! Допоможу!»

15 червня 2021 року у Луцьку стартував унікальний в Україні IV Всеукраїнський велопробіг за участю незрячих людей «Бачу! Можу! Допоможу!», у якому взяли участь зрячі та незрячі учасники з Києва, Одеси, Харкова, Луцька та Ковеля.

Цьогоріч велопробіг розпочався у Луцьку, старт відбувся зі Замкової площі. Учасники на велосипеді-тандемі у парі зряча та незряча людина вирушили за маршрутом Луцьк – Шацьк. Велопробіг завершиться 19 червня у Ковелі.

Проєкт «Бачу! Можу! Допоможу!» має на меті змінити суспільну думку та зламати стереотипи щодо обмежень та можливостей незрячих людей та сприяти їхній інтеграції в українське суспільство, привернути увагу до проблем незрячих або людей із порушеннями зору, пропагувати повагу до прав людини незалежно від її фізичних можливостей, популяризувати здоровий спосіб життя, зокрема спорт та спортивний туризм серед українців,  пропагувати велосипед як екологічний транспорт та сприяти трансформації ментальності українців від нейтральної до екодружньої.

Організатор велопробігу – Всеукраїнська громадська організація «Боротьба за права». Захід відбувається за підтримки Волинської облдержадміністрації. В старті велопробігу взяв участь заступник голови Волинської облдержадміністрації Анатолій Костик.