Восьмирічний лучанин став бронзовим призером чемпіонату світу з шахів

Восьмирічний лучанин став бронзовим призером чемпіонату світу з шахів

Данило Слепчук став бронзовим призером з блискавичних шахів серед юнаків до 8 років.

Змагання проходили з 21 по 25 червня у Мінську. Тренери – Олександ Калінчук та Олександр Мельниченко.

19 медалей та три кубки – нагороди, що їх Данило Слепчук здобув за неповні три роки. Та головний трофей восьмирічного лучанина – бронзовий кубок Чемпіонату світу зі швидких і блискавичних шахів серед дітей 8-12 років, що відбувся у кінці червня в Мінську (Республіка Білорусь), – пише ІА Волинські Новини.

– Участь у чемпіонаті взяли 740 дітей з усього світу. У моїй віковій категорії було близько 130 учасників. В останньому турі я змагався за перше місце з хлопчиком із Узбекистану. Ми зіграли внічию. У результаті в мене третє місце, – каже Данило.

Хлопець по-дорослому зауважує: хоча засмутився, що не золота нагорода, та результатом задоволений. Адже з кожного змагання виносить для себе цінні уроки, які допомагають йому вигравати партії у наступних турнірах та чемпіонатах.

Чемпіонату світу передував чемпіонат України, що відбувся в Одесі 12 червня. Там Данило теж посів третє місце. Його тато Михайло Слепчук каже: ще тоді побачили, що син не використав усі свої здібності. Тому й вирішили їхати на чемпіонат світу.

– Ми бачили, що Данило набуває спортивної форми. Почалися канікули, він відпочив і повністю віддався улюбленій справі. Налаштувався і за рахунок свого характеру досягнув результату. Для України це величезний успіх, не кажучи вже про Волинь, – розповідає Михайло Слепчук. – Ми побачили його на рівні дітей із Монголії, Росії, Польщі, Узбекистану, де школа шахів значно розвиненіша. Данило у 8 років виконав перший дорослий розряд. Тож потенціал у нього неабиякий.

У шаховий спорт Данило прийшов випадково. Півроку в нього нічого не виходило. Батьки вже хотіли забирати дитину, щоб даремно часу не гаяти, проте успіхи сина стали стрімко зростати.

До великої перемоги привела щоденна наполеглива праця. День у день півтори-дві години хлопець приділяє шахам. Майстерності гри Данила навчають тренери Олександр Мельниченко і Олександр Калінчук. Крім цього, хлопець грає у шахи в режимі онлайн. Каже, що так навіть цікавіше, бо тут трапляються гросмейстери світового рівня.

Крім шахів, Данило займається легкою атлетикою та футболом. Розігруючи партії, хлопець працює головою, на інших секціях – фізично. Та зізнається: шахи подобаються більше. А на питання про мрію Данило не замислюючись відповідає, що хоче бути гросмейстером (найвищий титул, якого може досягти шахіст).

Хлопець вже має два запрошення на навчання в інші області. Батьки розуміють, що це відкриє більші можливості для професійного зростання сина. Проте хочуть, щоб своїми здобутками прославляв рідну Волинь.

– Шахи – перспективний вид спорту. Зрештою, конкуренція завжди мотивує та розвиває. У сина такий характер, що за бажання зможе досягнути багатьох вершин, – переконаний батько Данила.

Батьки підтримують сина, заохочують працювати над собою, вдосконалюватися, роблять усе можливе для того, щоб потенціал Данила розвивався.