Пам’яті заслуженого тренера України з гандболу Олександра Миколайовича Баламута

Пам’яті заслуженого тренера України з гандболу Олександра Миколайовича Баламута

Як повідомляє на своїй фейбук-сторінці керівник обласного ЦФЗН «Спорт для всіх» Володимир Новосад, 23 листопада відзначають день пам’яті Олександра Баламута.

Олександр Миколайович Баламут народився у 23 листопада 1933 року.

Навчався у Львівському інституті фізкультури, де власне і познайомився з гандболом та розпочав спортивну кар’єру. Команда, за яку виступав Олександр Миколайович, була настільки згуртованою та майстерною, що конкурувала лише із Київськими «колегами по цеху». А одним із її заводіїв став моторний крайній нападаючий з Волині.

Після закінчення Львівського інституту фізкультури, у 1956 році, попросився на роботу до рідного містечка  Горохів « …на селі теж можна готувати гандболістів і мати сильну команду…». І доводив це протягом багатьох років.

Працюючи вчителем фізкультури у невеликому Горохові,О.М.Баламут тренує дорослі команди чоловіків, жінок, юнаків та дівчат. А його вихованці неодноразово завойовують призові місця на Всеукраїнських першостях, як серед дорослих, так і дитячо-юнацьких команд.

Та найбільша слава прийшла у 1970 році. Тоді в Луцьку горохівський «Колос»  впевнено виграв Всесоюзну першість серед кращих сільських колективів. 37-річному Баламуту було присвоєно  почесне звання «Заслужений тренер України», а згодом, створена Горохівська дитячо-юнацька спортивна школа з відділеннями чоловічого та жіночого гандболу. Саме там, працюючи головним тренером, Олександр Миколайович навчає, передає досвід та вміння, всяко допомагає своїм вихованцям.

Після перенесеного інсульту, нажаль, 10 листопада 2009-го року тренер відійшов у вічність.

Він завжди був енергійним, справедливим. Став прикладом для молодих тренерів, вчив працювати на повну і через «не можу». Бути взірцем як на спортивному майданчику, так і в роботі. Порядність, любов до гандболу та сім’я була у нього на першому місці.

  

У день пам’яті свого наставника, тренера, колеги, хочу щиро подякувати йому за прищеплену відданість спорту, знання і навички, які так пригодилися у майбутньому. Адже, виступаючи разом з ним в одній команді за збірну області, України, працюючи тренером, директором Горохівським ДЮСШ, багато чому навчився.

Зазначу, що саме приємні спогади про наставника надихнули мене, тому я присвятив  вірш пам’яті Олександра Миколайовича:

Пам’ятаймо, любимо, не забудемо!

Себе ти спорту присвятив,

Гандболом всіх нас захватив,

Заслуженим спортсменом став,

І ще дітей ти тренував,

Та їх у спорт благословив,

Багато їм ідей додав,

І працювати заставляв.

Ти був прекрасний педагог,

І честь тобі хвала,

За все що дав ти нам,

Навчив, творити, працювати,

Порядним бути і старших поважати!

«Заслужений працівник фізичноїи культури і спорту України»,

суддя національної категорії з гандболу

Новосад Володимир Петрович