Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт про молодіжні центри та простори в умовах воєнного стану

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт про молодіжні центри та простори в умовах воєнного стану

“Вціліли молодіжні простор стали центрами гуманітарної допомоги”

Ще 23 лютого в Україні діяло понад 300 молодіжних центрів і просторів. Сьогодні 20 з них зруйновані повністю або пошкоджені, ще 53 опинилися на тимчасово окупованих територіях.

Ворожі війська руйнують будівлі, захоплюють і спустошують наші території. На жаль, молоді люди також є жертвами цієї агресії: вони гинуть на фронті, втрачають домівки і роботу. Але ворогу не зламати нашу молодь. Вона мотивована, ініціативна та згуртована навколо допомоги українцям, найбільш постраждалим внаслідок бойових дій.

Зараз більшість вцілілих молодіжних центрів і молодіжних громадських організацій переорієнтувалися на допомогу армії та цивільному населенню: працюють як гуманітарні штаби, шелтери, простори для допомоги дітям, внутрішньо переміщеним особам, як благодійні фонди тощо.

У Тернопільській області Молодіжний Конгрес Зборівської міської ради відкрив оперативний Штаб і заснував Благодійний Фонд «Сила дії молоді», який тільки у гривні вже зібрав 500 тис. Молодіжна рада Угринівської ТГ, що на Івано-Франківщині, на благодійних аукціонах продає картини і спрямовує кошти нашим захисникам. Молодіжний центр «Нові Орбіти» у Львові вже прихистив понад 1500 переселенців, в яких війна забрала домівку. Молодіжний центр Волині спрямував на допомогу фонду «Повернись живим» понад 600 тис. грн. ГО «Платформа ініціатив «Теплиця» зі Слов’янська підтримала понад 1920 родин. Це тільки декілька з сотень ініціатив, які сьогодні впроваджується молоддю і для молоді.

23 молодіжних центри та простори у 18 регіонах України стали хабами гуманітарної допомоги в рамках проекту «СпівДія» у якому Мінмолодьспорт виступає партнером та який реалізується за підтримки Офісу Президента України. На сьогодні «СпівДія» отримала понад 260 тис. заявок на допомогу. Тут постраждалих українців забезпечують їжею, засобами гігієни, одягом, надають психологічну, юридичну та іншу допомогу.

🇺🇦Завдяки зусиллям саме молодих людей українське волонтерство стало світовим феноменом. В найскладніші часи волонтери роблять неможливе: годують, одягають, закуповують, перевозять, озброюють.

Наша молодь зараз воює на всіх фронтах.

І молодь переможе.