Робоча зустріч із тренерами та спортсменами. Вручення державних нагород призерам ХХХ Універсіади

Робоча зустріч із тренерами та спортсменами. Вручення державних нагород призерам ХХХ Універсіади

У стінах Волинської ОДА відбулося урочисте вручення державних нагород за досягнення високих спортивних результатів на ХХХ Всесвітній Універсіаді. Нагадаємо, що студентська легкоатлетична першість відбулася цього літа у Неаполі (Італійська Республіка).

Отож, Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня (відповідно до указу № 728 Президента України від 1.10.2019р.) за виявлену самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України  отримали легкоатлетки Валентина Мирончук та Олена Собчук. Нагороди вручала заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець  Дівчата у складі команди вибороли срібло зі спортивної ходьби на дистанції 20 км. Тоді нагорода стала сьомою, із 20-ти завойованих збірною України.

Після нагородження перейшли до обговорення діяльності та проблем спортивної громади. Першим питанням, яке обговорили на зустрічі, стала підготовка атлетів, що в складі збірної представлятимуть Україну на літній Олімпіаді-2020 в Токіо та проблем з якими вони стикаються під час підготовки.

Другим порушили питання забезпечення житлом, фінансуванням та інвентарем тренерів та спортсменів. Зокрема, керівник відділу з питань фізичної культури та спорту ОДА Ігор Дмитришин зазначив, що на Волині діє Обласна цільова соціальна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки із спеціально розробленими критеріями у 2016 році :

– житло отримують спортсмени та їх особисті тренери (перший тренер), які не забезпечені житлом в олімпійських видах спорту у номерах програми, що входять до програми олімпійських ігор за:

– зайняте 1 – 12 місце на Олімпійських іграх;

– зайняте 1 – 6 місце на чемпіонатах світу (дорослі);

– зайняте 1 – 3 місце на Європейських іграх;

– зайняте 1 місце на чемпіонатах Європи (дорослі);

– зайняте 1 місце на чемпіонатах світу (дорослі) в олімпійських видах спорту у номерах програми, що не входять до програми Олімпійських ігор.

Право претендувати на житло мають спортсмени та їх тренери, які представляють область, а також особисті тренери та призери Паралімпійських та Дефлімпійських ігор.

Голова обласної ради Ірина Вахович зазначила, що спортивна галузь області не отримує державної субвенції, а фінансується із місцевих та обласного бюджетів. Так Луцьк витрачає 18, а область – 45 млн грн. І хоча, суми доволі значні, погодилася, що для належного рівня спортивного виховання, підтримки знаних спортсменів та заохочення нових, цього не вистачає. Тому пані Ірина запевнила присутніх, що планування спортивного бюджету на наступний 2020 рік буде ретельним та максимально оптимізованим.